Proč se trápím, mám úzkosti, deprese ?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNezařazené

Příčina všeho trápení je v tom, že buď něco chceme, nebo o něco nechceme přijít, Příčina je v lpění na něčem, nebo vidina ztráty,

Někteří lidé se tváří spokojeně, ale většinou více či méně spokojení nejsou, to je třeba si uvědomit. Pokud totiž něco chceme, tak se trápíme proto, že to chceme, může to být nové bydlení, dovolená, auto, partner, děti atd. Jakmile něčeho z toho dosáhneme, máme zase strach, že o to přijdeme, takže se trápíme neustále.

Proto se lidé stávají budhistickými mnichy, utíkají od civilizace, stanou se dobrovolně bezdomovci. Všechno toto má jedno společné, zbavují se věcí a vztahů a jsou smířeni s tím, že už znovu tyto věci, vztahy nenabydou. Nelpí na ničem, tím pádem jsou spokojenější.

Pokud člověk nic nemá, nemá co ztratit a zároveň pokud nic nechce, nemá se čím trápit, tím pádem nemá z čeho mít deprese a úzkosti.

Řešení je přestat lpět na čemkoli. Když něco mám, být si vědom toho, že to mít nemusím a můžu to ztratit a naopak když mi něco schází, brát to tak, že to tak prostě je a smířit se s tím.

A když se náhodou něco objeví, například nové auto, partner atd. Mít z toho radost, ale počítat s tím, že to opět můžu ztratit.