Myšlenky – co s nimi.

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNezařazené

Myšlenky, co s nimi, jak se jich zbavit ?

Většina lidí si neuvědomuje, že myšlenky, které se v hlavě objevují se objevují náhodně. Hodně lidí si myslí, že to co se v hlavě objevuje je myšlenka co si chtěli myslet, ale vůbec to tak není.

Myšlenky se objevují náhodně, kdo je nám tam hází není všeobecně známo, někdo to svádí na vesmír, někdo prostor atd. Ono to vlastně není důležité.

Co ale můžeme dělat je, že si můžeme do jisté míry vybrat, jestli se myšlence budeme věnovat, či ne.

Když se nám například objeví v hlavě negativní myšlenka typu co když mě opustí partner, nebo co když ztratím práci, pro své dobré duševní zdraví je dobré nezačít si s hlavou povídat o těchto myšlenkách a jen počkat až se objeví nějaká další neutrální, či pozitivní a ty už můžeme rozvíjet dále.

Mozek/Ego si s námi chce z nějakého důvodu povídat a my to nedovedeme většinou zastavit, tak když už si s ním povídat, tak o pozitivních věcech.

Myšlenky se dají zastavit tím, že svou pozornost zaměříme jinde. Například se díváme na film, máme sex, jíme atd. Někdy ale i to nepomáhá. nemůžeme se jich zbavit a pokud jsme třeba ve stresu, depce, negativní myšlenky se objevují pořád.

Na tréning nevšímání si myšlenek je dobré také si sem tam zameditovat. Ať dobře vidíme jaký nepořádek se v hlavě pořád odkudsi objevuje. Díky meditaci si člověk uvědomí, že není si třeba sám se sebou pořád povídat i v bdělém stavu a tak nějak potom dokáže dávat pozor, aby se zbytečně nezacyklil v negativizmu.

Takže negativní myšlenky nerozvíjet, pokud jich je opravdu hodně, tak se snažit rozvíjet třeba i neutrální.