Motivace – je k něčemu ?

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNezařazené

Jak už nám ve škole říkali, když se budeš dobře učit, budeš chytrý, budeš mít dobrou práci, budeš cvičit, nebudeš tlustý, tak si lehce najdeš partnera/partnerku a všechno bude super, tak jak to má maminka s tatínkem.

To co už nám ale neřekli je, že si nás rodiče pořídili proto, protože je člověk na to biologicky naprogramovaný a jinak by vyhynul, když by to nepokračovalo.

Najdou se i jedinci co je jejich myšlenky ovlivnili natolik, že toto biologické naprogramování zpochybňují. Je to proto, že mysl nemá nic jiného na práci, protože základní věci jídlo, pití a bezpečnost je zajištěná.

Dle mě i proto se rodí méně dětí ve vyspělých zemích, než naopak. Když člověk přemýšlí o jídle a o tom kde přespat, už nemá mysl prostor na to předhazovat něco o přelidnění, ekologii atd. Takže rozvojové země jsou na tom s porodností o řád lépe.

Ale teď k té motivaci a její dopad na mysl. Existuje hodně motivačních knížek a videií.

Dám tady pár příkladů

Získej svůj život, převezmi nad ním opět kontrolu, vytvoř si svou budoucnost atd.

Tyto motivace jsou především založeny nad tím, že pokud se něco rozhodneme dělat i třeba přes to, že k tomu nemáme vlohy, tak se nám to povede. Samozřejmě když tomu budeme věnovat dostatečnou píli a úsilí. Dle těchto motivací můžeme za kvalitu života jen my.

Toto je dle mě velmi nebezpečné, protože někdy ať děláte co děláte, nemusí se to podařit a po-té z toho máme ještě větší depresi, než když jsme začli.

Jak se motivovat k učení, práci, škole.

Tyto motivační videa už tak nebezpečné nejsou, jelikož práci, školu většinou máme, takže naopak zabavují mysl a ta nás alepoň neobtěžuje a když se nám něco podaří, tak z toho máme dobrý pocit a to je dobře.

Motivace být bohatý.

Opět většinou nebezpečné rady, když budeš dělat to a to nakonec se to podaří a budeś mít hodně peněz. Bohužel se to většinou nepodaří a máme většinou větší depresi po nezdařeném pokusu zbohatnout, než před ním.

Moje nejoblíbenější motivace, když budeš na sobě pracovat, tak partner přijde sám. 5 rad jak získat ideálního partnera atd.

To jsou asi nejhorší a nejnebezpečnější motivační videa, články atd. Člověk většinou sám být nechce, představa ideálního partnera je pro něho tak lákavá, že je schopný udělat cokoli aby ho našel.

Některým lidem toto vyjde a některým ne, záleží to na osunašu, těm co to vyjde se přehoupnou do kategorie 1. Těm co ne, náleží kategorie 3,4. Viz dělení lidí.

Někteří lidé mají tak špatný osunaš, že za život nepoznají partnera a pokud se na to nějakým způsobem nepovznesou mají většinou velké úzkosti či těžké deprese.

Přesunou se bydlet někam na samotu a prezentují to jako svoji volbu aby si zachovali tvář, jelikož dle systému zklamali a můžou si za to sami.

Jak z toho ven ?

Vzkašlete se na motivace, předsevzetí a žijte a užívejte jen to, že jste tady a když už se i přes to rozhodnete něco udělat, tak pokud se Vám to podaří mějte z toho radost a pokud ne, kašlete na to a nedělejte si z toho hlavu, vždyť vše je hlavně o náhodě a osunaši a je otázka kolik z toho máme díky vlastní píli a kolik toho vlastně můžeme ovlivnit.